POOLSEL®/bazénová mořská sůl (66 x 15 kg)

Katalogové číslo:96864
EAN/GTIN:5425000968641
Dostupnost:Skladem
Balné/doprava:Cena včetně dopravy platba a doprava
Obchodní balení:paleta (66 x 15 kg PE-pytel)
Počet kusů v balení:66 ks
Hmotnost/balení:990 kg (plus obal, případně paleta)
Cena bez DPH:Cena na poptávku
Množstevní varianty:POOLSEL®/bazénová mořská sůl (40 x 25 kg) / 1000 kg / 0 Kč


Účel užití

Vysokoprocentní mořská sůl bez příměsí a nečistot. Pomocí speciálního bazénového zařízení tzv. salinátoru je z této soli pomocí elektrolýzy produkován přírodní chlor, který účinně dezinfikuje bazénovou vodu.

Výrobek splňuje evropskou normu EN 16401 typ A pro úpravu slané vody pomocí salinátorů, chlorinátorů a je v souladu s legislativou o biocidních přípravcích (BPR 528/2012 EU), registrační číslo NOTIF 802.

Výhody použití mořské soli v bazénu:

 • Eliminuje bakterie, viry a řasy

 • Takto ošetřená voda je křišťálově čistá a je šetrná k lidské kůži a očím

 • Mírně slaná voda navozuje pocit koupání v moři

Mimořádně kvalitní mořská sůl je těžena z oceánu u pobřeží Austrálie. Tam také probíhá její prvotní sušení a zpracování před dovozem do Evropy.

Mořská sůl obsahuje vyšší % mořských minerálů jako např.: sodík, hořčík, vápník a jod. Díky těmto minerálům má mořská sůl vyšší procento léčivých účinků na lidský organismus oproti standardním „kamenným“ bazénovým solím.

 • Kožní onemocnění.

 • Nezpůsobuje alergické reakce.

 • Má antiseptické účinky.

Způsob použití:

Mořská sůl se aplikuje stejným způsobem jako ostatní bazénové soli a je vhodná pro všechny typy zapuštěných bazénů za předpokladu použití salinátoru.

Před samotným použitím v bazénu sůl nejprve rozpusťte v samostatné nádobě s vodou. Slaný roztok následně rozlévejte po hladině bazénu a klidně si hned užívejte koupání se skutečnou příchutí moře.

Optimální koncentrace soli v bazénu je v rozmezí 2,5 kg - 4,5 kg na 1 m3 vody. Konkrétně poměr je určován především typem salinátoru, který používáte na dezinfekci bazénové vody. V tomto případě se vždy řiďte podle instrukcí k Vašemu salinátoru.

Na začátek bazénové sezóny je vhodné použít 25 kg mořské soli na 5 - 8 m3 bazénové vody. V okamžiku, kdy stav soli klesne pod optimální koncentraci, dochází ke snížení produkce salinátoru. V tomto případě je vhodné sůl doplnit.

POOLSEL® je 100% přírodní produkt. Neobsahuje žádné přísady.

POOLSEL® není vhodný pro použití v zařízení pro membránovou elektrolýzu.

Pozor! Informace na obalech výrobků není v českém jazyce!

Co byste měli vědět před nákupem bazénové soli

Stále více lidí, kteří si nechávají instalovat bazén, se rozhoduje pro elektrolýzu soli k dezinfekci vody v bazénu. A to z dobrého důvodu. Proces elektrolýzy přeměňuje bazénovou sůl na chlór, ale bez nepříjemného zápachu nebo štípání očí. Výsledkem je čistá, čerstvá voda. Pozor však: Ne každý druh soli je vhodný pro dezinfekci bazénů. Nekupujte tedy jen tak ledajakou sůl.

Poškozuje bazénová sůl bazén nějakým způsobem?

Evropská norma EN 16401 stanovuje požadavky na složení, úroveň čistoty a obsah vlhkosti, které musí bazénová sůl splňovat. To je specificky zaměřeno na úpravu bazénové vody elektrochlorátorem.

 • Sůl musí mít čistotu alespoň 99,4 % NaCl (chlorid sodný).
 • Norma definuje maximální hodnoty pro kovy, jako je měď, železo a hořčík.
 • Sůl nesmí obsahovat přísady, jako je protispékavá látka (E535 nebo E536) nebo jód.

Nedodržení této normy může potenciálně poškodit elektrochlorátor nebo způsobit skvrny v bazénu a na bazénu.

Byla bazénová sůl testována na bezpečnost?

Používání biocidů je v Evropě přísně regulováno. Biocidy se používají k neutralizaci organismů. Patří mezi ně insekticidy, algicidy, jed na myši, dezinfekční prostředky, fungicidy atd.

Bazénová sůl (chlorid sodný) ve skutečnosti není biocid, ale surovina nebo vstup pro chlór. Od roku 2014 se na tento typ "prekurzoru" vztahuje také nařízení o biocidních přípravcích č. 528/2012. Aby byla zajištěna vysoká úroveň ochrany lidského zdraví a zdraví životního prostředí, toto nařízení zakazuje používání biocidů a prekurzorů, které obsahují tyto látky:

 • karcinogenní, mutagenní a reprodukčně toxické látky
 • látky narušující endokrinní systém perzistentní, bioakumulativní a toxické látky (PBT látky)
 • vysoce perzistentní a vysoce bioakumulativní látky

Bazénová sůl, která je v souladu s nařízením o biocidních přípravcích, byla rozsáhle testována na bezpečnost, a proto ji lze používat s důvěrou. Používání neregistrované bazénové soli bylo zakázáno.

Rozhodněte se pro kvalitu.

Můžete se spolehnout na to, že bazénová sůl ZOUTMAN POOLSEL® je čistá mořská sůl bez přísad, jako jsou protispékavé látky. Tato sůl je EN16401 typu A a certifikována BPR 528/2012. Věděli jste, že POOLSEL® je číslo 1 v Beneluxu a Německu a referenční produkt pro bazénové soli?

Složení výrobku

Mořská sůl.

Kvalita výrobku

Kvalita odpovídá EN 16401 Typ A. 

Bezpečnost testována v souladu s legislativou EU (směrnice o biocidech).

Přísady

Neobsahuje žádné přísady.

Logistické údaje

druh palety
EUR-paleta
rozměr naložené palety - š x h x v (cm)
830 x 1050 x 900
obsah palety
66 x 15 kg PE-pytel
počet pytlů ve vrstvě x počet vrstev
6 pytlů x 11 vrstev
paleta.jpg


Příklad obsahu paletové etikety

NVE (SSCC)

etiketa.jpg


Pokud neuveden údaj datový (minimální trvanlivost do) je uvedeno číslo šarže (dávka/partie).

Podmínky dodávky

Pokud není určeno jinak, doručení zásilky probíhá v době od 08:00 hodin do 16:00 hodin druhý pracovní den po obdržení objednávky.

Zásilky jsou předávány na nakládací rampě nebo na chodníku před budovou příjemce. Cena dopravy neobsahuje donášku a stěhování zásilek do prodejen, skladů, pater, sklepů apod. Požadavek nestandartní dodávky uveďte v poznámce před dokončením objednávky a vyčkejte na kontaktování.

Prosíme, k výměně zajistěte uvedený počet palet v odpovídající kvalitě! V případě, že palety nejsou vráceny při dodávce, lze je vrátit pouze při následné dodávce, ale tato musí být uskutečněna nejpozději do 60 dní. Po tomto termínu budou palety bez další možnosti vrácení fakturovány! Kvalita palet – viz kritéria EPAL (European Pallet Association). Cena nevrácené EUR palety - viz Informace a oznámení.

Poptávka

Jméno: * Váš e-mail: *
Obchodní firma: ! IČO: !
Místo dodání: !
Předmět dotazu: * Telefon: *
Dotaz:
Příloha ke zprávě:
(Max 10 MB, .jpg, .pdf, .doc, .docx, .txt, .pages, .rtf, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, více souborů vyberete přidržením tlačítka Ctrl)
Zadejte hlavní město ČR:
Nevyplňujte toto pole:


Po vyplnění formuláře vám odpovíme v nejbližším možném termínu.